18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Ова е дадилката што го претепа двегодишното детенце од Скопје.

Ова е дадилката што го претепа двегодишното детенце од Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Фотографија и името на дадилката која беше снимена на камери како го тепа малото детенце што и беше доверено на чување, веќе се врти по социјалната мрежа Фејсбук.

Станува збор за Живка П…., која има 59 години.

РЕКЛАМА

Граѓаните кои на Фејсбук ја споделуваат фотографијата, пак, тоа го прават со мотив, како што велат, дека тоа лице секој треба да го види и запамети, и дека „е доста од прикривање идентитети и замаглени фотографии“.

Инаку, и пред неколку години имаше претепување на деветмесечно бебе кое заврши со изрекнувањето на 14-месечната затворска казна.

- Реклами -