7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаОва е дадилката што го претепа двегодишното детенце од Скопје.

Ова е дадилката што го претепа двегодишното детенце од Скопје.

Фотографија и името на дадилката која беше снимена на камери како го тепа малото детенце што и беше доверено на чување, веќе се врти по социјалната мрежа Фејсбук.

Станува збор за Живка П…., која има 59 години.

Граѓаните кои на Фејсбук ја споделуваат фотографијата, пак, тоа го прават со мотив, како што велат, дека тоа лице секој треба да го види и запамети, и дека „е доста од прикривање идентитети и замаглени фотографии“.

Инаку, и пред неколку години имаше претепување на деветмесечно бебе кое заврши со изрекнувањето на 14-месечната затворска казна.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...