16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Скоро цело полугодие основците во Македонија без нови книги.

Скоро цело полугодие основците во Македонија без нови книги.

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако се приближува крајот на првото полугодие, многу училишта се уште немаат книги. Учениците се принудени да учат од скрипти.

Министерот за образование Арбер Адеми кој во неколку наврати изјавуваше дека учебници ќе стигнат во рацете на основците месецов, сега бара разбирање затоа што јавните набавки биле сложени.

РЕКЛАМА
- Реклами -