11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаУништени орнаменти, расклатени седишта, отпушоци од цигари-вака денес изгледа МНТ.

Уништени орнаменти, расклатени седишта, отпушоци од цигари-вака денес изгледа МНТ.

Уништени орнаменти, расклатени седишта, отпушоци од цигари-вака изгледа МНТ, откако по повеќе часовен молк од надлежните, медиумите добија дозвола да влезат внатре. Освен во салата, штета има и во тоалетите. Вработените велат дека штетата е голема, за нив ова е незамисливо.

По рекации на социјалните мрежи за настанoт кој се претворил во безредие, реагираше и премиерот Зоран Заев кој оцени дека навивачите се однесувале недолично.Од Владата пак побараа одговорност од организаторите.

Вандализмот го осуди и опозициската ВМРО-ДПМНЕ

Спротивен став има пратеникот Артан Груби кој присуствуваше на прославата.

Против однесувањето на навивачите нема ништо против ниту министерот за образование, кој пак рече дека секој може да си слави на својначин доколку нема говор на омраза.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...