20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Уништени орнаменти, расклатени седишта, отпушоци од цигари-вака денес изгледа МНТ.

Уништени орнаменти, расклатени седишта, отпушоци од цигари-вака денес изгледа МНТ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Уништени орнаменти, расклатени седишта, отпушоци од цигари-вака изгледа МНТ, откако по повеќе часовен молк од надлежните, медиумите добија дозвола да влезат внатре. Освен во салата, штета има и во тоалетите. Вработените велат дека штетата е голема, за нив ова е незамисливо.

По рекации на социјалните мрежи за настанoт кој се претворил во безредие, реагираше и премиерот Зоран Заев кој оцени дека навивачите се однесувале недолично.Од Владата пак побараа одговорност од организаторите.

Вандализмот го осуди и опозициската ВМРО-ДПМНЕ

РЕКЛАМА

Спротивен став има пратеникот Артан Груби кој присуствуваше на прославата.

Против однесувањето на навивачите нема ништо против ниту министерот за образование, кој пак рече дека секој може да си слави на својначин доколку нема говор на омраза.

- Реклами -