4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВО СКОПЈЕ Семеен пријател нападнал мајка и малолетна ќерка

ВО СКОПЈЕ Семеен пријател нападнал мајка и малолетна ќерка

Денес во 02:00 часот во СВР Скопје, Х.И.(31) од Скопје пријавила дека на 26.11.2019 околу 23:00 часот во нејзиниот дом дошол Љ.К.(29) од Скопје (пријател на нејзиниот сопруг) и се обидел да ја повреди неа и нејзината малолетна ќерка.

Љ.К. бил приведен во полициската станица Гази Баба и по целосно документирње на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...