18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија ЗАЕВ: ''ИМА ДА ГО ЗГАЗИМЕ ВМРО, ОД 60.000 ДО 120.000 ГЛАСОВИ РАЗЛИКА''.

ЗАЕВ: ”ИМА ДА ГО ЗГАЗИМЕ ВМРО, ОД 60.000 ДО 120.000 ГЛАСОВИ РАЗЛИКА”.

Translate (Eng):[gtranslate]

На следните избори јас ќе бидам кандидат за премиер, во последните две години донесовме историски одлуки за нашата држава и немам дилеми дали ќе победиме, истакна премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието.

Премиерот рече дека прифаќа ТВ дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и дека тоа може да го реализираат во секое време и колку пати што е потребно. Според него на следните избори коалицијата предводена од СДСМ ќе победи со разлика од 60.000 до 120.000 гласови.

Во однос на оставка по пораз на изборите, Заев рече дека тоа треба да се бара од Мицкоски, бидејќи СДСМ размислува на победа.

РЕКЛАМА
- Реклами -