7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаСопругот на лекарката што и даде боледување на Јанева добил 25.000 евра

Сопругот на лекарката што и даде боледување на Јанева добил 25.000 евра

Методи Цилков, сопругот на директорката на психијатриската болница во Негорци,
Љуба Цилкова, која на шефицата на СЈО Катица Јанева и издаде боледување во јули
годинава, за 3 години добил 25.000 евра од СЈО, објави А1.Он.
Цилков бил вработен во СЈО од мај 2016-та година вио приемното одделение.
Последните пари му биле исплатени на 2 септември годинава, дознава А1.Он

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...