18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Сопругот на лекарката што и даде боледување на Јанева добил 25.000 евра

Сопругот на лекарката што и даде боледување на Јанева добил 25.000 евра

Translate (Eng):[gtranslate]

Методи Цилков, сопругот на директорката на психијатриската болница во Негорци,
Љуба Цилкова, која на шефицата на СЈО Катица Јанева и издаде боледување во јули
годинава, за 3 години добил 25.000 евра од СЈО, објави А1.Он.
Цилков бил вработен во СЈО од мај 2016-та година вио приемното одделение.
Последните пари му биле исплатени на 2 септември годинава, дознава А1.Он

РЕКЛАМА
- Реклами -