7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Гаранција до првиот дожд: Протече зелениот покрив на Шилегов во ГТЦ (Видео)

Гаранција до првиот дожд: Протече зелениот покрив на Шилегов во ГТЦ (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Град Скопје денеска со многу помпа го промовираше зелениот покрив на ГТЦ. Езерца, клупи, фонтани, зеленило кои на Скопјани треба да му пружат уживање при посетата на најстариот троговски центар во Македонија. Шилегов се пофали дека овој простор ќе раѓа многу убави спомени за нашите сограѓани.

Но, по се изгледа дека изградбата дека не којзнае колку квалитетна па вечерва протече таванот во трговскиот што се наоѓа токму под зелениот покрив, односно под големата фонтана.

На подот на ГТЦ имаше ставено колички кои ја собираа водата која протекла одозгора a плочките беа лизгави.Посетителите што имаа можност да ја посетат велат дека целиот објект е неквалитетно направен а дека плочките се расклатени.

РЕКЛАМА


republika

- Реклами -