2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаГаранција до првиот дожд: Протече зелениот покрив на Шилегов во ГТЦ (Видео)

Гаранција до првиот дожд: Протече зелениот покрив на Шилегов во ГТЦ (Видео)

Град Скопје денеска со многу помпа го промовираше зелениот покрив на ГТЦ. Езерца, клупи, фонтани, зеленило кои на Скопјани треба да му пружат уживање при посетата на најстариот троговски центар во Македонија. Шилегов се пофали дека овој простор ќе раѓа многу убави спомени за нашите сограѓани.

Но, по се изгледа дека изградбата дека не којзнае колку квалитетна па вечерва протече таванот во трговскиот што се наоѓа токму под зелениот покрив, односно под големата фонтана.

На подот на ГТЦ имаше ставено колички кои ја собираа водата која протекла одозгора a плочките беа лизгави.Посетителите што имаа можност да ја посетат велат дека целиот објект е неквалитетно направен а дека плочките се расклатени.


republika

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...