13.9 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Забава ФЕЈСБУК СО НОВ ИЗГЛЕД: Погледнето го новиот дизајн на најпопуларната социјална мрежа

ФЕЈСБУК СО НОВ ИЗГЛЕД: Погледнето го новиот дизајн на најпопуларната социјална мрежа

Translate (Eng):[gtranslate]

Фејсбук планира да го промени дизајнот на својата страница, а корисниците сега добија увид во тоа што ги очекува. Новиот дизајн на најпопуларната социјална мрежа на светот има за цел да им овозможи на корисниците поедноставно користење благодарение на поголемиот фонт и поедноставениот распоред.

Со тоа, од Фејсбук веруваат дека страницата ќе изгледа поуредно и ќе биде попрегледна за корисниците. Исто така, Фејсбук воведува и “Dark mode”, односно затемнување на страницата.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -