18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Забава На Европа не ѝ се пишува добро: Пророштвото на баба Ванѓа за...

На Европа не ѝ се пишува добро: Пророштвото на баба Ванѓа за 2020-та година ја замрзнува крвта во вените

Translate (Eng):[gtranslate]

Три години подоцна во 2023-та година, орбитата на Земјата значително ќе се промени, а во 2025-та Европа ќе има уште помалку жители, предвидела баба Ванѓа.Познатата слепа пророчица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за животот нè тера малку да размислиме.Позната и како “Балканскиот Нострадамус“ наводно ги предвидела цунамито во источна Азија во 2004-та година, нападите на 11-ти септември 2001-та година па дури и појавата на Исламската држава.

Според пророштвото на баба Ванѓа, во 2020-та година во Европа ќе има многу помалку население, речиси ќе биде ненаселена што ќе биде последица на голема светска војна.

Земјите во развој ќе се претворат од експлоатирани во експлоататори, а три години подоцна, во 2023-та година орбитата на Земјата значително ќе се промени, а во 2025-та година во Европа ќе има уште помалку жители.

РЕКЛАМА

Таа предвидела дека во 2028-та година луѓето ќе полетаат кон Венера, а ќе бидат пронајдени и нови извори на енергија.

Пет години после тоа во 2033-та година ќе се зголеми нивото на светките океани како резултат на топењето на мразот.

 

 

- Реклами -