13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Видео- Официјално за Заев не постои македонски народ повеќе -само мултиетнички народ

Видео- Официјално за Заев не постои македонски народ повеќе -само мултиетнички народ

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот во заминување Заев избегнувајќи да ја употреби придавката македонски го претстави македонскиот народ како мултиетнички.

Во говорот при добивање на награда во Сараево тој искажува во исто време и политичка, правна и логичка небулоза.

Мултиетнички можат да бидат државата или општеството, но народот може да биде само Македонски, Турски, Албански, Српски….

РЕКЛАМА

Ова не е прв пат премиерот во заминување да ја даде оваа изјава, тој и денеска го кажа ова при неговата средба со Мило Џикановиќ.

Доказ дека македонскиот народ, негов не е !!! 😬 "Јас и мојот МУЛТИЕТНИЧКИ НАРОД сме навистина среќни луѓе" Зоран Заев Северџан

Доказ дека македонскиот народ, негов не е !!! 😬"Јас и мојот МУЛТИЕТНИЧКИ НАРОД сме навистина среќни луѓе"Зоран Заев Северџан 27 ноември 2019, Сараево !!! https://twitter.com/PavelSatevMKD/status/1200180774236041216

Gepostet von Налет да се сторите am Donnerstag, 28. November 2019

- Реклами -