-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВидео- Официјално за Заев не постои македонски народ повеќе -само мултиетнички народ

Видео- Официјално за Заев не постои македонски народ повеќе -само мултиетнички народ

Премиерот во заминување Заев избегнувајќи да ја употреби придавката македонски го претстави македонскиот народ како мултиетнички.

Во говорот при добивање на награда во Сараево тој искажува во исто време и политичка, правна и логичка небулоза.

Мултиетнички можат да бидат државата или општеството, но народот може да биде само Македонски, Турски, Албански, Српски….

Ова не е прв пат премиерот во заминување да ја даде оваа изјава, тој и денеска го кажа ова при неговата средба со Мило Џикановиќ.

Доказ дека македонскиот народ, негов не е !!! 😬 "Јас и мојот МУЛТИЕТНИЧКИ НАРОД сме навистина среќни луѓе" Зоран Заев Северџан

Доказ дека македонскиот народ, негов не е !!! 😬"Јас и мојот МУЛТИЕТНИЧКИ НАРОД сме навистина среќни луѓе"Зоран Заев Северџан 27 ноември 2019, Сараево !!! https://twitter.com/PavelSatevMKD/status/1200180774236041216

Gepostet von Налет да се сторите am Donnerstag, 28. November 2019

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...