30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар и на...

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар и на Стража

Translate (Eng):[gtranslate]

Поради интензивни врнежи од снег во 18.20 часот од превентивни причини се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Забрана за тешки товарни возила се воведува и на патниот правец Гостивар-Стража-Кичево, информираат од АМСМ.

РЕКЛАМА
- Реклами -