9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаСлучајот со баба Перса е најголем можен доказ дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ...

Случајот со баба Перса е најголем можен доказ дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не се исти

Не знам дали разбираат тие од ВМРО-ДПМНЕ дека тоа што некоја баба Перса му кажала на премиерот Заев во лице што мисли за него и некој граѓанин од улица му објаснувал на градоначалникот Шилегов што не му се допаѓа во градот е најголем можен доказ дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не се исти, дека работите од корен се промениле и сега граѓаните можат да кажат што мислат без за тоа да бидат сотрени.

Не знам дали е навистина така, меѓутоа, колку повеќе вакви случаи се појават толку повеќе ќе се зацврсти ова мислење.

ФБ статус на Мирјана Најчевска

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...