28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Случајот со баба Перса е најголем можен доказ дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ...

Случајот со баба Перса е најголем можен доказ дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не се исти

Translate (Eng):[gtranslate]

Не знам дали разбираат тие од ВМРО-ДПМНЕ дека тоа што некоја баба Перса му кажала на премиерот Заев во лице што мисли за него и некој граѓанин од улица му објаснувал на градоначалникот Шилегов што не му се допаѓа во градот е најголем можен доказ дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не се исти, дека работите од корен се промениле и сега граѓаните можат да кажат што мислат без за тоа да бидат сотрени.

Не знам дали е навистина така, меѓутоа, колку повеќе вакви случаи се појават толку повеќе ќе се зацврсти ова мислење.

ФБ статус на Мирјана Најчевска

РЕКЛАМА
- Реклами -