11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваПо 40 години заеднички живот секој ден имаат секс и тоа по...

По 40 години заеднички живот секој ден имаат секс и тоа по два-три пати дневно

Секоја недела “The Guardian“ објавува интересни писма од читателите на тема сексуален живот, а во едно од нив читател кој е во брак над 40 години со својата сопруга, вели дека тие сè уште водат љубов, барем еднаш дневно.

„Сопругата и јас влеговме во петтата деценија од заедничкиот живот, сè уште водиме љубов барем еднаш, а се случува и два пати па и три пати дневно“ – пишува читателот и додал дека иако сега се постари, сексот повеќе им годи затоа што повеќе трае.

„Претпоставувам дека оваа година сè на сè водевме љубов околу 22.000 пати и без оглед на тоа секогаш имаме многу повеќе взаемна страст и желба“ – објаснил читателот.

Тој вели дека треба да се искористи секоја можност за секс затоа што времето поминува. Објаснува дека двајцата експериментирале во различни пози, пробале многу локации и надвор од спалната соба, вклучувајќи го и ќошот во нивната градина.

„Никогаш нема да заборавам дека во еден приватен базен имавме секс шест пати и издржавме два часа без пауза. Тоа го правиме кога и да можеме“.

„Љубовта и сексот за нас се неразделни и ние не можеме поразлично да функционираме. Нашите сеќавања, но и децата и внуците, ќе останат највредни кога еден од нас ќе си замине. Дотогаш нема посреќен пар од нас и во иднина ќе гледаме што почесто и подолго да се галиме и да водиме љубов“ – заклучил овој задоволен човек.

Точка.мк

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...