25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Градоначалникот на Прилеп го промашил споменикот: Наместо на св. Климент Охридски,...

(ФОТО) Градоначалникот на Прилеп го промашил споменикот: Наместо на св. Климент Охридски, цвеќе му положил на Ченто!

Translate (Eng):[gtranslate]

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето денеска положи свеќиња пред споменикот на првиот претседател на президиумот на АСНОМ, Методија Андонов Ченто и Могилата на непобедените.

Јованоски очигледно го промашил државниот празник, па му положил цвеже на Ченто, наместо на св. Климент Охридски.

ЛИДЕР

РЕКЛАМА
- Реклами -