8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Скопје вака се паркира, за во другите градови не знаеме...

Во Скопје вака се паркира, за во другите градови не знаеме…

Сообраќајниот хаос што владее во главниот град, секојдневно е дополнет од несовесни возачи, чија дрскост преминува во агресивна безобразност и аздисаност.

Оваа фотографија е снимена од граѓанин, поставена на една од страниците за сообраќаен срам на социјалните мрежи.

Нема полиција, никој не казнува, секој си прави што си сака. На оваа локација пред Дом на градежници, секоја вечер, но и преку ден е исто. Бидејќи не сакаат да платат паркинг или нема место, а сакаат миленикот да им е пред очи, дрските возачи ги имаат скршено неколкуте заштитни столпчиња и непречено си паркираат на тротоарот, па дури и на скалите.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...