22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Непознати лица се обиделе да ја киднапираат 7 годишната ќерка на пратеник...

Непознати лица се обиделе да ја киднапираат 7 годишната ќерка на пратеник на СДСМ

Translate (Eng):[gtranslate]

Засега непознати лица се обиделе да ја грабнат ќерката на пратеник од СДСМ.Настанот се случил во средата во 11:45 во Кочани. Седум годишното девојче се враќало од училиште кога возило со странски регистарски таблички ја пресретнало, нагло застанало а непознати лица со локален дијалект му наредиле на детето да влезе во автомобилот.Во тој момент дедото на малолетното девојче ги забележал па тие побегнале.Настанот според извори на Сител е пријавен во полиција.

 

 

РЕКЛАМА
- Реклами -