9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗабава„Попе дојди, денес никој нема дома“: свештеник во мантија пее што...

„Попе дојди, денес никој нема дома“: свештеник во мантија пее што им прави на жените кога се сами дома

На социјалната мрежа Фејсбук се појавила снимка која никој не оставила рамнодушен затоа што на неа се гледа маж облечен во мантија на православен свештеник кој пее “по малку вулгарен текст“.

„Кога јас ќе облечам мантија секоја жена ме гледа. Што да правам кога така ми стои. Кога ќе ме види лицето на младата жена, вдовица, веднаш вика: “попе, помини кај мене денес никој нема дома“ – пее тој и продолжува:

„Тука се пие, тука се јаде, жените сакаат млад поп. Мене секогаш истото ми годи, дали ќе умре или ќе се роди… Крштевам, венчам и опевам, сите лелекаат, а јас пеам…“

„Ја известуваме јавноста дека Огњен Јевтовиќ од селото Субељ, лажно се претставува на социјалните мрежи како православен свештеник, појавувајќи се во службена мантија“.

Иако преку надлежното свештенство бил предупредуван тоа да не го прави, тој сепак продолжил со истото. На тој начин, со своето непримерно однесување го нарушил достоинството на црквата и свештенството доведувајќи ја јавноста во заблуда.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...