15 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Свет Екс претседателот на Зимбабве затворил геј пар, но им ветил дека ќе...

Екс претседателот на Зимбабве затворил геј пар, но им ветил дека ќе ги пушти кога едниот од нив ќе забремени

Translate (Eng):[gtranslate]

Роберт Мугабе, поранешен претседателот на Зимбабве кој почина на своја 95 годишна возраст, решил да затвори двајца мажи кои јавно ја демонстрирале нивната сексуална определба и наводно сакале да се венчаат. Како што известува изворот, Мугабе ветил дека ќе ги ослободи веднаш штом едниот од нив ќе забремени. Во Зимбабме било каква пројава на хомосексуалност се смета за незаконско дело.

Имено, тој им порачал дека доколку не му донесат уверение од квалификуван лекар дека едниот од нив успеал да забремени, нема да ги пушти на слобода.

РЕКЛАМА
- Реклами -