8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветЕкс претседателот на Зимбабве затворил геј пар, но им ветил дека ќе...

Екс претседателот на Зимбабве затворил геј пар, но им ветил дека ќе ги пушти кога едниот од нив ќе забремени

Роберт Мугабе, поранешен претседателот на Зимбабве кој почина на своја 95 годишна возраст, решил да затвори двајца мажи кои јавно ја демонстрирале нивната сексуална определба и наводно сакале да се венчаат. Како што известува изворот, Мугабе ветил дека ќе ги ослободи веднаш штом едниот од нив ќе забремени. Во Зимбабме било каква пројава на хомосексуалност се смета за незаконско дело.

Имено, тој им порачал дека доколку не му донесат уверение од квалификуван лекар дека едниот од нив успеал да забремени, нема да ги пушти на слобода.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...