9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКој е мистериозниот спонзор на Шилегов кој ќе даде 100 000 евра...

Кој е мистериозниот спонзор на Шилегов кој ќе даде 100 000 евра за Дино Мерлин?

Деновиве јавноста е разбранувана од информациите кои ги објавија медиумите од соседството за висината на хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната забава. Од нив, својот труд најскапо ќе го наплатат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин, кој за новогодишната ноќ ќе настапи на скопскиот плоштад. Кога скопскиот градоначалник Петре Шилегов пред два месеца објави дека граѓаните на плоштад ќе ги забавува Дино Мерлин, рече и дека за тој ангажман Градот ќе плати 0 денари, што сите ги остави во чудо.

Никој не веруваше дека еден пејач може да настапува бесплатно, за да сега српските медиуми објават дека всушност Дино Мерлин за својот новогодишен настап ќе „лапне“ ни помалку ни повеќе, туку 100.000 евра, што е одлична тезга, посебно за пејач од калибарот на Мерлин. Е дури откако излезе иноформација во медиумите во соседството и се крена прав околу висината на хонорарот, Шилегов се одважи да излезе во јавност, ама со свој Фејсбук статус.

Во него тој тврди дека настапот на Дино Мерлин, ќе го платат спонзори, и дури ги искара сите кои пишуваа на оваа тема по медиумите и социјалните мрежи, дека биле хејтери и дека не се радувале на туѓата среќа. Притоа ниту збор за тоа кои се спонзорите на новогодишната програма.

Чудно е што спонзорите кои ќе го платат еден од дватата највисоки хонорари на Балканот за новогодишната ноќ се кријат и не го користат моментот за промоција и реклама. Тие не се наведени ниту на рекламното пано за настапот на Мерлин, а ги кријат и од Градот, па останува да му веруваме на зборот на Шилегов. Актерката Јелена Жугиќ, советничка на ВМРО ДПМНЕ во Советот на Градот Скопје се сомнева дека се работи за бизнис-зделка, која понатаму ќе се преточи во градски проект.

весник.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...