20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПетар Грашо: Некои работи се менуваат на хартија, но за мене Македонија...

Петар Грашо: Некои работи се менуваат на хартија, но за мене Македонија останува во моето срце

Ви благодарам Скопје, ви благодарам Македонија, рече хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо синоќа на концертот во салата на Македонската филхармонија.

Експлозијата од аплауз настапи пред изведбата на големиот хит „Ако ме питају“ и неговите зборови.

– Ви благодарам Скопје, ви благодарам Македонија. Можеби требаше да го кажам новото име, но некои работи се менуваат на хартија, а за мене Македонија останува во моето срце, истакна Грашо.

Грашо имаше три концерти исполнети на кои салата беше исполнета до последното место. Два часа од концертот минаа во заедничко пеење на неговите познати хитови. Ечеше во салата со „Ако те питају“, „Увик исти“, „Моје злато“, „Љубав једне жене“, „Ко нам брани“, „Уторак“, „Не знам за се“…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...