15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаДојава за бомба го евакуираше Средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ во Скопје

Дојава за бомба го евакуираше Средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ во Скопје

Дојава за бомба го евакуираше Средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ во Скопје во населбата Буњаковец..

Учениците и наставниците се изведени надвор од објектот, а на паркингот се пристигнати екипи на полицијата, кои не дозволуваат пристап до училишната зграда.

Станува збор за пријавен предмет што наликува на рачна бомба на паркингот кај училиштето веднаш до паркиран автомобил.

Полицијата во моментов работи на негова проверка и отстранување.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...