8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаСДСМ: ''Убедливо сме фаворит на предвремените избори на 12 април, доколку продолжиме...

СДСМ: ”Убедливо сме фаворит на предвремените избори на 12 април, доколку продолжиме вака за брзо младите ќе се вратат во Македонија”.

СДСМ убедливо води на сите анкети и е убедлив фаворит на предвремените парламентарни избори на 12 април, објави денеска владејачката партија.

– На граѓанската трибина „На прав пат“ во преполната сала Борис Трајковски граѓаните можеа да видат нов, енергичен СДСМ кој постојано се менува, со европски концепт, партија целосно мотивирана за работа во интерес на граѓаните. Со постоечката партиска екипираност и со новите луѓе, сите капацитети ги ставаме во служба на граѓаните и нивните интереси. Преку бројните активности, над 600те маалски и урбани средби, над 20те граѓански трибини низ државата, преку секојдневните посети на наши членови и активисти од врата до врата, го слушаме гласот на граѓаните, ги нотираме нивните потреби и барања и заеднички наоѓаме решенија, се вели во соопштението.

Нашите тимови, се додава во продолжение, остануваат со граѓаните.

– Сите забелешки и предлози внимателно ги анализираме и ги вградуваме во решенија од новата програма со која СДСМ ќе настапи на предвремените избори. Масовните посети на трибините, а особено на последната во „Борис Трајковски“ покажа дека граѓаните го препознаваат одговорниот и развоен, европски концепт што го нуди СДСМ. Таква ќе биде понудата на СДСМ и за следните избори на 12 април. Затоа СДСМ убедливо води на сите анкети и е убедлив фаворит на предвремените парламентарни избори на 12 април, се вели во соопштението.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...