6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) ОВА ЗАСЛУЖУВА ВИСОКА КАЗНА: ВО ДВОРОТ НА УЧИЛИШТЕТО ''ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ'' ГРУПА...

(ВИДЕО) ОВА ЗАСЛУЖУВА ВИСОКА КАЗНА: ВО ДВОРОТ НА УЧИЛИШТЕТО ”ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ” ГРУПА МОМЧИЊА СЕ ИСМЕЈУВААТ СО НАШИОТ ВЕЛИКАН, ПРСКАЈЌИ ГО СО СОК !!

Во последните неколку години спомениците на нашите историски личности служат за потсмев во Македонија! Последниот случај доаѓа од Василево…Група млади соберaни во училишниот двор околу споменикот на македонскиот јунак Гоце Делчев, се потсмеваат со неговиот лик и дело! Имено, еден од нив со сок прска на споменикот а останатите се смеат. Видеото веќе кружи насекаде во Македонија на сите социјални мрежи! Народот коментира дека треба некој да поднесе одговорност за овој случај…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...