14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) ОВА ЗАСЛУЖУВА ВИСОКА КАЗНА: ВО ДВОРОТ НА УЧИЛИШТЕТО ''ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ'' ГРУПА...

(ВИДЕО) ОВА ЗАСЛУЖУВА ВИСОКА КАЗНА: ВО ДВОРОТ НА УЧИЛИШТЕТО ”ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ” ГРУПА МОМЧИЊА СЕ ИСМЕЈУВААТ СО НАШИОТ ВЕЛИКАН, ПРСКАЈЌИ ГО СО СОК !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последните неколку години спомениците на нашите историски личности служат за потсмев во Македонија! Последниот случај доаѓа од Василево…Група млади соберaни во училишниот двор околу споменикот на македонскиот јунак Гоце Делчев, се потсмеваат со неговиот лик и дело! Имено, еден од нив со сок прска на споменикот а останатите се смеат. Видеото веќе кружи насекаде во Македонија на сите социјални мрежи! Народот коментира дека треба некој да поднесе одговорност за овој случај…

РЕКЛАМА
- Реклами -