9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗабаваНаместо на љубовникот пораката му ја испратила на својот сопруг! Пробала да...

Наместо на љубовникот пораката му ја испратила на својот сопруг! Пробала да се извлече, но…

Жена која изневерува маж (и обратно), мора да биде подготвена на последиците доколку биде фатена на дело.

Според овој пример може да видите како тоа изгледа во пракса. Значи пораката на жената наменета за нејзиниот љубовник гласела:

„Кажи ѝ на сопругата дека имаш важен состанок и побрзај… Мојот сопруг излезе и нема да биде дома неколку часа… Побрзај!“.

„Драга моја сопруго, очигледно си го згрешила бројот и пораката ми ја испрати мене! Јас, еве брзам, а и тебе би ти било добро да побрзаш“ – ѝ одговорил сопругот.

„Хаха… Само те зафркавам за да видам како ќе реагираш знаеш дека ти си ми еден и единствен“ – се обидела да се спаси од ситуацијата жената.

„Мивко! Јас на името “љубовник“ ти го запишав овој број. Подобро да те нема кога ќе се вратам!“ – вратил сопругот.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...