8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаМоноспектакл на Марјан Ѓорѓиевски : Младите си заминуваат од оваа дупка бидеќи...

Моноспектакл на Марјан Ѓорѓиевски : Младите си заминуваат од оваа дупка бидеќи не се дише, бидеќи патот до лебот е преку партиите, а не преку факултетите…

”Ја мразам оваа дупка зошто повеќе не се дише, ја мразам оваа дупка бидеќи патот до лебот е преку партиите, а не преку факултетите, ја мразам оваа дупка бидеќи не си на списокот, ја мразам оваа дупка затоа што со дипломата си ги тепаш комарците, ја мразам оваа дупка зато што секое мислење некаде припаѓа”.

На 27 декември во 19:00 часот во Киноверзиум.мк- 3D кино во Свети Николе Марјан Ѓорѓиевски ќе го изведе својот Моноспектакл „Со глава во ѕид“.

Ова е неговата порака до вас:

„Сѐ она што нѐ „труе“, сѐ она што нѐ гуши, сѐ она што нѐ прави депресивни, исфрлете го од вашата глава, размрдајте ги вашите мозочни келии и направете нешто добро, нешто ќе ве направи поразлични од другите.

Моноспектакл не е само монодрама, моноспектакл не е само стендап комедија. Тоа е вистински спектакл со еден човек. Апсурдно звучи, па цела реалност во која живееме е апсурдна што ве чуди?!.

Влезниците се во ограничен број, набавете ги веднаш, да не ми речете – НЕМА КАРТИ, ШО ПРАЈМЕ, КАКО ДА ВЛЕЗИМЕ?

И уживајте – помалку дијазепами, помалку нервози, помалку стрес, со чисто срце продолжете си во 2020.

Ве сака Ваш Марјан.“

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...