3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА САЗДО, ЈЕТОН ЉУЖА УАПСЕН ВО ХАМБУРГ

ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА САЗДО, ЈЕТОН ЉУЖА УАПСЕН ВО ХАМБУРГ

Translate (Eng):[gtranslate]

Третообвинетиот напаѓач на Никола Саздовски – Саздо  вчера е приведен во германскиот град Хамбург, дознава ТВ24 од извори од истрагата. За приведувањето биле известени и органите на прогонот во земјава.

Јавното обвинителство потерницата за Лужа ја објави по реакциите на јавноста дури 20 дена откако почина Никола Саздовски, а двајцата првообвинети беа притворени. Им се судеше само на Бесир Беља и Скендер Демири, кои добија по 19 години затвор за свирепо убиство.

 

РЕКЛАМА