-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Јутјубери делат храна на бездомници низ Скопје

Јутјубери делат храна на бездомници низ Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Новогодишните празници сè повеќе се ближат, а доказ за тоа е и еуфоријата која владее во нашиот град.

Покрај сите елки, новогодишни светла, Дедо Мразовци, во главниот град има и многу гладни и боси луѓе, кои најголемиот дел од нас само ги одминуваат.

Но, не и овие Јутјубери. Имено, 19-годишниот Бојан Стаменов и 20-годишниот Елдин Ватиќ, на 19-ти месецов, израдувале 6 лица со оброк.

РЕКЛАМА

Вистина е дека ова е премалку, но и тој ден можел да помине ‘и без толку’. Тие се млади Јутјубери кои на својот канал објавија видео на кое се гледа како им даваат храна на бездомниците, а потоа и нивната реакција.