8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЈутјубери делат храна на бездомници низ Скопје

Јутјубери делат храна на бездомници низ Скопје

Новогодишните празници сè повеќе се ближат, а доказ за тоа е и еуфоријата која владее во нашиот град.

Покрај сите елки, новогодишни светла, Дедо Мразовци, во главниот град има и многу гладни и боси луѓе, кои најголемиот дел од нас само ги одминуваат.

Но, не и овие Јутјубери. Имено, 19-годишниот Бојан Стаменов и 20-годишниот Елдин Ватиќ, на 19-ти месецов, израдувале 6 лица со оброк.

Вистина е дека ова е премалку, но и тој ден можел да помине ‘и без толку’. Тие се млади Јутјубери кои на својот канал објавија видео на кое се гледа како им даваат храна на бездомниците, а потоа и нивната реакција.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...