9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаДобри луѓе сеуште постојат: Македонец кој живее во Швајцарија донираше гитара на...

Добри луѓе сеуште постојат: Македонец кој живее во Швајцарија донираше гитара на дете чија желба сега е ОСТВАРЕНА!

Саше Митев е нашинец од Струмица, а сега живее во Швајцарија. Денеска тој исполни уште голема детска желба. Својата гитара ја донираше на дете чија желба беше токму тоа.

Се започна со барање од еден родител во една популарна група на друштвената мрежа Фејсбук.

„Браќа некој да не има гитара стара ми треба за мое дете нека пише цена и модел. Немам многу пари ама морам да и ја остварам желбата“, гласеше објавата на Фејсбук.

Саше Митев се јави веднаш во коментар. Понуди бесплатно да донира акустична или електрична гитара. Неговата објава наиде на над 1.400 поздрави и честитки за големиот потег.

ТВ21 контактираше со Саше Митев, вели дека ова не му е прва донација, но не сака да експонира јавно работи кои треба да бидат сосема нормални.

„Би сакал да ја разбудам свеста меѓу нас и мислам дека со ова мало дело успеав барем малку во намерата“, ни рече во разговорот Митев.

Додава дека радоста на децата е нешто што ги грее срцето и душата.

„Детската насмевка нема цена“, ни рече Митев.
Тв21

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...