21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Чудо: “Никна патарина на сред ромска Тризла?”

Чудо: “Никна патарина на сред ромска Тризла?”

Translate (Eng):[gtranslate]

Неидентификуван објект кој со оглед на тоа дека се наоѓа сред улица, буквално наликува на некаква наплатна рампа, се појави во ромската населба “Тризла” во Прилеп.

Жители од таму ни испратија фотографии, па проценете на што ви наликува…

РЕКЛАМА

Маркукуле

- Реклами -