9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМаја ја знаеме сите, но погледнете како изгледа првата сопруга на легендата...

Маја ја знаеме сите, но погледнете како изгледа првата сопруга на легендата Дарко Панчев

Малкумина знаат дека Дарко Панчев пред да биде оженет со Маја Гроздановска Панчева беше во брак со друга жена.

Имено, легендата Дарко Панчев и неговата сопруга Маја се во брак повеќе од 15 години и важат за еден од најхармоничните бракови меѓу познатите во Македонија. Но многу малку луѓе знаат дека Дарко пред да застане на лудиот камен и да се заколне на вечна љубов на Маја беше во брак со друга жена. Имено, најдобриот фудбалер на Македонија на сите времиња пред да се ожени со Маја и во времето кога беше на врвот од својата кариера беше во брак со Ана Панчева.

Како изгледа неговата прва сопруга можеме да видиме од фотографиите објавени во „Југопапир“ во кој Дарко како еден од најдобрите фудбалери во поранешна Југославија не ретко се наоѓаше на насловните страни.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...