9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонија„Волци“: Ковачки е човек каков што Македонија заслужува

„Волци“: Ковачки е човек каков што Македонија заслужува

По предлогот на ВМРО-ДПМНЕ технички Министер за внатрешни работи да биде Драган Ковачки, своја поддршка дадоа и од Баталјонот за специјални намени „Волци“.

Во продолжение интегрално Ви го пренесуваме писмото кое беше испратено до редакцијата на Курир.

– Како припадници, поранешни и актуелни во Баталјонот за специјални намени Волци, несакајќи политички да се инволвираме, но чуствувајќи должност да го изразиме нашето лично и поединечно мислење како граѓани на нашата земја Македонија, сакаме да го потенцираме следново:

Полковник Драги Ковачки е чесен, искрен патриот, со врвни професионални вештини и наобразби. Човек од службата, дисциплиниран и со челична нескршлива волја. Патриот, , одличен бранител и колега, еден од нас. Човек кој се вгради во нашата единица, и во Армијата. Како сегашни и поранешни членови на”Волци”застануваме зад честа, угледот и името Драган Ковачки. Да се биде дел од Армијата, и од Волците, никогаш и никаде не може да биде хендикеп, туку огромна чест и предност. На Македонија и се потребни професионалци, и луѓе со огромен потенцијал и наобразба. Тој ја има нашата поддршка и верба и тоа е она што му треба на МВР, на нашето општество, и на Република Македонија. Неговото назначување ќе значи заштита на професионализмот, на кадровскиот потенцијал, и на синовите кои се спремни да и служат на татковината, секогаш и секаде.

Нашата водилка е „луѓето пред сè“, Ковачки е човек каков што Македонија заслужува.

Со почит,
Граѓани на Македонија, поранешни и сегашни членови на Баталјонот за специјални намени Волци.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...