8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветНејзините ученици ја обожаваат: Учителка се облече во облека на која е...

Нејзините ученици ја обожаваат: Учителка се облече во облека на која е нацртан секој дел од човечкото тело

Оваа 43 годишна учителка е решена своите ученици од трето одделение да ги научи на анатомија. Таа се облече во облека на која е нацртан секој дел од човечкото тело и кога се појави во училиштето ги воодушеви сите.

„Предавам веќе 15 години. Ги подучувам децата за природата, науката, уметноста, а ги учам и англиски и шпански јазик“, раскажува Вероника Дукју за порталот „Боред Панда“. Таа реши на своите ученици од трето одделение да им ја направи малку поинтересна, па стана хит во целиот свет.

 

„Сурфав на интернет и еден ден најдов облека за пливање која го прикажува човечкото тело, мускулите и органите. Знам колку им е тешко на децата да сфатат ој орган каде е сместен во телото, па го нарачав и одлучив да пробам на овој начин“, прераскажува оваа генијална учителка.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...