9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаКоја е девојката што делеше новогодишни пакетчиња на децата што просат.

Која е девојката што делеше новогодишни пакетчиња на децата што просат.

Вчера во Скопје деца кои секојдневно ги гледаме на семафори како просат беа среќни оти и нив некој им подари пактче. Две девојки Верче Крстевска и Маргарет Курт , од хуманитарната организација Стопли срце возеа низ градот и ги повикуваа децата на семафорите. Им делеа пакетчиња а тие ем збунети ем радосни.

И кога сите чекаме да ја испратиме старава година и да ја дочекаме новата, кога сите после работа брзаме некаде, кога имаме гужва која ни создава нервози, оваа девојка им го стопли срцето. Убаво е чуството кога некој ќе помисли и на овие деца. 👏👏👏 тоа е таа хумана страна ❤❤❤ – е новогодишната порака на Стопли Срце.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...