8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Над 60.000 граѓани на плоштадот ''Македонија'' ја дочекаа новата 2020 година, уживајќи...

Над 60.000 граѓани на плоштадот ”Македонија” ја дочекаа новата 2020 година, уживајќи во песните на Дино Мерлин

Translate (Eng):[gtranslate]

Во организација на Град Скопје, над 60 000 граѓани од земјава и од странство ја дочекаа Новата 2020 година во главниот град на плоштадот „Македонија“ со неверојатно шоу и вонвременските хитови на големата музичка ѕвезда, Дино Мерлин.

-Веселата атмосфера со пеењето на неговите хитови на новогодишната ноќ дополнително ја кренаа сценските ласери и повеќеминутниот огномет со кои се означи почетокот на новата година. Граѓаните во весело расположение си посакаа многу среќа, добро здравје и успеси во Новата 2020 година, велат од Град Скопје.

фокус

РЕКЛАМА
- Реклами -