7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија НИЗ УЛИЦИТЕ НА ОХРИД СО БОЖИЌНАТА ПЕСНА „ВЕЧНИОТ БОГ“ ЌЕ СЕ НАЈАВИ...

НИЗ УЛИЦИТЕ НА ОХРИД СО БОЖИЌНАТА ПЕСНА „ВЕЧНИОТ БОГ“ ЌЕ СЕ НАЈАВИ ВЕСТА ЗА ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ!

Translate (Eng):[gtranslate]

Со фенер и ѕвездички во рака, пеејќи ја традиционалната христијанска бадникова песна „Вечниот Бог“  ќе се најави Христовото раѓање, низ улиците во Охрид.Резултат со слика за боЖИЌНАТА ПЕСНА „ВЕЧНИОТ БОГ ОХРИД

На поворките децата ќе ја пејат божиќната песна и ќе носат божиќни ѕвезди што ја симболизира ѕвездата која ги водела тројцата мудреци до местото каде што бил роден Исус.Ќе носат и специјално украсени пештери на кои е претставено Рождеството Христово.

РЕКЛАМА
- Реклами -