11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаЗабаваДецата ќе ги донираат пакетчињата за извршителите, да не се осетат повредени...

Децата ќе ги донираат пакетчињата за извршителите, да не се осетат повредени и тие…

Лошата судбина што ги снајде извршителите, кои веќе еден ден протестираат против законот со кој им се намалуваат тарифите, ги мотивираше децата да се солидаризираат и да ги донираат пакетчињата за обесправените.

Идејата е на неколку деца од домот 11ти Октомври, кои ја замолиле воспитувачката да му пренесе на дедо Мраз нивните подароци да ги однесе на плоштад Македонија, на протестот на извршители, затоа што нив им е најпотребна помош.

Примерот на децата го следат и возрасните, па така рударите од рудникот во Злетово решија да ги донираат денешните дневници, земјоделците и сточарите ќе се откажат од субвенциите, а социјално загрозените семјества одбија социјална помош за да помогнат.

#коперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...