9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонија2 фотографии на Охриѓанецот Стојан Стојановски избрани во топ 100 фотографии во...

2 фотографии на Охриѓанецот Стојан Стојановски избрани во топ 100 фотографии во светот за 2019

Најпосетената светска страна за Астрономија Space.com денеска ги објави топ 100 астрономски фотографии за 2019. На листата меѓу првите се најдоа 2 фотографии на Стојан Стојановски, фотографирани изминатото лето од метеорскиот дожд Персеиди.

Како што изјави Стојан, не е прв пат да се биде на врвот, со оглед на тоа што соработката со светските медиуми во делот Астрономија т.е. Space.com како што изјави Стојан трае од 2006 година, а повеќе од 8 години сме во топ 100 фотографии во светот.

Ова станува веќе традиција, афирмација и светска промоција за локациите и нашата држава кој се прикажуваат преку овој тип на фотографија, а тоа е само почетна искра преку која светот продолжува да се запознава подобро со убавините на нашата држава низ секојдневните фотографии што ги објавува Стојан на социјалните медиуми.Фотографиите на Стојан Стојановски изминатите години може да се најдат и на најпознатите светски медиуми

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...