11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаЗабаваВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари па умрел (Видео)

ВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари па умрел (Видео)

„Странци со секоја минута“ – тоа е единствената фраза која можам да ја искористам за да го опишам светот во кој живеете денес. Чудното место со многу луди работи кои се случуваат во него и се снимаат секојдневно од секој кој што ќе го сретнете.

Останете со мене, бидејќи секој, на дневна база слуша или гледа нешто што станува приказна која ќе ја кажува на журки.

Денес, имам нешто за вашите журки. Приказна од индија. И знам што мислите, и не, не е приказна за светци или паметни старци или јога.

Ова е приказна за банкомат со многу специјален гостин, стаорец.


Инцидентот, прво раскажан од Hindustan Times се случил во градчето Тинсукиа, Асам, Северо-Источна Индија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...