13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава ВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари па умрел (Видео)

ВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари па умрел (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

„Странци со секоја минута“ – тоа е единствената фраза која можам да ја искористам за да го опишам светот во кој живеете денес. Чудното место со многу луди работи кои се случуваат во него и се снимаат секојдневно од секој кој што ќе го сретнете.

Останете со мене, бидејќи секој, на дневна база слуша или гледа нешто што станува приказна која ќе ја кажува на журки.

Денес, имам нешто за вашите журки. Приказна од индија. И знам што мислите, и не, не е приказна за светци или паметни старци или јога.

РЕКЛАМА

Ова е приказна за банкомат со многу специјален гостин, стаорец.


Инцидентот, прво раскажан од Hindustan Times се случил во градчето Тинсукиа, Асам, Северо-Источна Индија.

- Реклами -