8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаСветОбјавени фотографии и видео од местото на убиството на иранскиот генерал Сулејмани

Објавени фотографии и видео од местото на убиството на иранскиот генерал Сулејмани

Фотографии и видеа се објавени на социјални медиуми на кои е прикажана наводното место на убиството на иранскиот генерал Касем Сулејмани во Ирак.

Командантот на Иранската револуционерна гарда е убиен утрово во американски воздушен напад. На снимките се прикажани остатоци од автомобил во кој се наоѓал тој заедно со соработници кои во конвој заминувале од аеродромот во Багдад.

Фотографиите ги објави Кабинетот на ирачкиот премиер.

Пентагон потврди дека Сулејмани е убиен во близина на аеродромот во Багдад „по наредба на претседателот“ Доналд Трамп, за да се заштитат американските трупи во странство.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...