9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМртво момче пронајдено на стадионот Борис Трајковски во Маџари

Мртво момче пронајдено на стадионот Борис Трајковски во Маџари

Триесет ичетиригодишен момче е пронајден мртов со прострелна рана на главата утрово во скопската населба Маџари на стадионот „Борис Трајковски“ под трибината.

Полицијата веќе знае за кој станува збор, а смртта е констатирана од медицинско лице веднаш по пријавата. Инаку случајот во МВР бил пријавен претпладнето околу 10.33 часот.

На лице место бил пронајден пиштол. Засега нема официјална потврда, но се тврди дека најевројатно станува збор за самоубиство. Истрагата е во тек.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...