19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаНачалникот на ОВР Струга Дритан Ајро со честитка за денот на македонската...

Началникот на ОВР Струга Дритан Ајро со честитка за денот на македонската полиција.

Еден од најпочитуваните полициски службеници на ОВР Струга господинот Дритан Ајро со честитка до своите колеги по повод 7-мај денот на Македонската полиција.

Министерството за внатрешни работи го чествува Денот на македонската полиција – 7 мај. Централната манифестација се одржува во Охрид додека пак во Скопје, во Министерството за внатрешни работи, беше положено цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...