ПАДНАА ПРВИТЕ НАГРАДИ ОД 100 000 ДЕНАРИ: Еве кои се среќниците од „Мој ДДВ“

Првото коло од наградната игра поврзана со скенирањето фискални сметки претпразнично им донесе среќа на петнаестмина кои се израдуваа на парична награда од по 100 000 денари.

Најголеми среќници од синоќешното извлекување се Скопјанци, по двајца Велешани и Штипјани, а по една парична награда израдува житечи на Кочани, Кавадарци, Битола, Вевчани и Крива Паланка.

Имињата на среќниците може да ги погледнете подолу.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here