6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаПАДНАА ПРВИТЕ НАГРАДИ ОД 100 000 ДЕНАРИ: Еве кои се среќниците од...

ПАДНАА ПРВИТЕ НАГРАДИ ОД 100 000 ДЕНАРИ: Еве кои се среќниците од „Мој ДДВ“

Првото коло од наградната игра поврзана со скенирањето фискални сметки претпразнично им донесе среќа на петнаестмина кои се израдуваа на парична награда од по 100 000 денари.

Најголеми среќници од синоќешното извлекување се Скопјанци, по двајца Велешани и Штипјани, а по една парична награда израдува житечи на Кочани, Кавадарци, Битола, Вевчани и Крива Паланка.

Имињата на среќниците може да ги погледнете подолу.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...