29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Божиќ го наполна градот Охрид со туристи. (ВИДЕО)

Божиќ го наполна градот Охрид со туристи. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Божиќ празнично по традиција го раздвижи Охрид. Многубројните туристи од дома и од странство неколку дена уживаат во празничната атмосфера на градот и велат дека туристичкиот центар со многубројните цркви, но и програмата која ја нуди е вистински избор за посета и прослава на најголемите верски празнувања.

Угостителите се задоволни од интересот на туристите за програмата која ја понудија оваа година за сите зимски празнувања. Следни се прославите за Стара Нова Година и Водици.

РЕКЛАМА
- Реклами -