26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Фер и регуларно без никакви местенки, паричето се падна кај мене.

Фер и регуларно без никакви местенки, паричето се падна кај мене.

Translate (Eng):[gtranslate]

Традиционално како и во секое христијанско семејство во земјата, на Бадник и во семејството на претседателот Стево Пендаровски се вртеше погачата со паричка, која овојпат му падна токму на претседателот.

– Беше регуларно, не беше наместено, така што останува оваа година заедно со моите најблиски, со моето семејство ќе продолжиме да веруваме во вистинските вредности, со почит кон другите, солидарни кон останатите и да се трудиме да бидеме подобри луѓе – рече Пендаровски.

РЕКЛАМА
- Реклами -