8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Колне се живо и диво: Доколку дојде Вмро на власт има сите...

Колне се живо и диво: Доколку дојде Вмро на власт има сите да горите во оган !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секој што би гласал за оваа секта едноставно нема мозок…пишува на Твитер извесен @sveste_tese и објави видео од гoстување на уметникот Александар Станковски, познат по бранењето на режимот на Никола Груевски.

Видеото од гостувањето на Станковски е од пред неколку години кога се рушеше режимот, а за речникот и зборовите со кои се служи гостинот во емисијата, оставаме да судите самите вие.

РЕКЛАМА