-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Во семејството на пратеникот Милошоски доаѓа уште една принова

Во семејството на пратеникот Милошоски доаѓа уште една принова

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кој пред две години го доби четвртото дете, пролетва ќе стане татко на уште едно.

Милошоски и неговата сопруга Симона ќе станат побогати за уште едно детенце, потврди пратеникот за Фактор.

Убавата вест пратеникот веќе ја споделил со своите блиски пријатели и колеги а покрај трите ќерки и единствениот син, Милошоски очекуваат машко бебе.

РЕКЛАМА

 

Пратеникот не ја крие возбудата, а од бракот со Симона досега ги имаат ќерките Дариа (4), Михаела (2), Илина (1), како и поголемиот син Давид (12).