7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВо семејството на пратеникот Милошоски доаѓа уште една принова

Во семејството на пратеникот Милошоски доаѓа уште една принова

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кој пред две години го доби четвртото дете, пролетва ќе стане татко на уште едно.

Милошоски и неговата сопруга Симона ќе станат побогати за уште едно детенце, потврди пратеникот за Фактор.

Убавата вест пратеникот веќе ја споделил со своите блиски пријатели и колеги а покрај трите ќерки и единствениот син, Милошоски очекуваат машко бебе.

 

Пратеникот не ја крие возбудата, а од бракот со Симона досега ги имаат ќерките Дариа (4), Михаела (2), Илина (1), како и поголемиот син Давид (12).

 

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...