29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Лозано стана државјанин на Република Вевчани !!

Лозано стана државјанин на Република Вевчани !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Општина Вевчани Сашо Јанкоски на Lozano – Vlatko Lozanoski му го додели Вевчанскиот пасош. Од денеска, Лозано е Вевчанец!
Лозано покажувајќи го пасошот – Вевчански, веднаш се пофали на својот инстаграм профил Вевчански. Пејачот вечерва ќе настапи во Вевчани, по повод овогодинешниот карневал, кој се одржува под мотото „Напрај се василичар“.Фотографија на Vevcani Carnival  Вевчански Карневал.

РЕКЛАМА
- Реклами -