18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Годинава за прв пат Василичарски оган и под вода-Видео

Годинава за прв пат Василичарски оган и под вода-Видео

Translate (Eng):[gtranslate]

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ оваа година на навистина невообичаен, но и атрактивен начин ја прославија Стара нова година.

Тие запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро, во Заливот на коските, кај Музејот на вода.

Нуркачки центар „Амфора“ – Стара Нова Година 2020 под вода

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ оваа година на навистина невообичаен, но и атрактивен начин ја прославија Стара нова година.Тие запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро, во Заливот на коските, кај Музејот на вода.Со ова сакаме на православните христијани им ја честитаме Стара нова година и Василица и се приклучуваме во организација на Охрид во празнувањето на претстојните празници Богојавленије Водици и Св Јован крстител – Денот на рибарите, порачуваат од „Амфора“.

Gepostet von Охрид Прес am Sonntag, 12. Januar 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -