9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаГодинава за прв пат Василичарски оган и под вода-Видео

Годинава за прв пат Василичарски оган и под вода-Видео

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ оваа година на навистина невообичаен, но и атрактивен начин ја прославија Стара нова година.

Тие запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро, во Заливот на коските, кај Музејот на вода.

Нуркачки центар „Амфора“ – Стара Нова Година 2020 под вода

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ оваа година на навистина невообичаен, но и атрактивен начин ја прославија Стара нова година.Тие запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро, во Заливот на коските, кај Музејот на вода.Со ова сакаме на православните христијани им ја честитаме Стара нова година и Василица и се приклучуваме во организација на Охрид во празнувањето на претстојните празници Богојавленије Водици и Св Јован крстител – Денот на рибарите, порачуваат од „Амфора“.

Gepostet von Охрид Прес am Sonntag, 12. Januar 2020

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...