22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Свет Исчезна шоферот кој ја предизвика сообраќајката ВО КОЈА ЗАГИНА ШАБАН ШАУЛИЌ

Исчезна шоферот кој ја предизвика сообраќајката ВО КОЈА ЗАГИНА ШАБАН ШАУЛИЌ

Translate (Eng):[gtranslate]

Исин Левент, кој налета на автомобилот во кој беше фолк пејачот Шабан Шаулиќ исчезна. 36 годишниот Турчин кој се уште чека судење исчезна од градот Гитерслоа. Тој се брани од слобода и единствениот осомничен за страшната сообраќајка.

Никој во локалниот суд не сака да коментира каде е осомничениот и зошто досега не е почнат судскиот процес.

Не помогнал ни притисокот на семејството на Шауиќ зошто процесот се одолговолекува а страстите дополнително го разгори и неприсуството на Левент

РЕКЛАМА
- Реклами -