Исчезна шоферот кој ја предизвика сообраќајката ВО КОЈА ЗАГИНА ШАБАН ШАУЛИЌ

Исин Левент, кој налета на автомобилот во кој беше фолк пејачот Шабан Шаулиќ исчезна. 36 годишниот Турчин кој се уште чека судење исчезна од градот Гитерслоа. Тој се брани од слобода и единствениот осомничен за страшната сообраќајка.

Никој во локалниот суд не сака да коментира каде е осомничениот и зошто досега не е почнат судскиот процес.

Не помогнал ни притисокот на семејството на Шауиќ зошто процесот се одолговолекува а страстите дополнително го разгори и неприсуството на Левент

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here