Ако не го гледавте на кино еве го целиот документарец на оскаровецот Медена Земја

Македонскиот документарен филм “Meдена земја” од режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов собра еден куп награди на меѓународни филмски фестивали минатата година, а од пред два дена е номиниран за Оскар во две категории.

Филмот ќе се натпреварува во категориите: најдобар документарен филм и најдобар странски долгометражен филм.

 

Филмот можете да го погледнете во продолжение:

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here