8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаАко не го гледавте на кино еве го целиот документарец на оскаровецот...

Ако не го гледавте на кино еве го целиот документарец на оскаровецот Медена Земја

Македонскиот документарен филм “Meдена земја” од режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов собра еден куп награди на меѓународни филмски фестивали минатата година, а од пред два дена е номиниран за Оскар во две категории.

Филмот ќе се натпреварува во категориите: најдобар документарен филм и најдобар странски долгометражен филм.

 

Филмот можете да го погледнете во продолжение:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...